Ana sayfa » Taşınma Önerileri » Taşınma Öncesi Temizlik Nasıl Yapılır? 5 Püf Nokta!

Taşınma Öncesi Temizlik Nasıl Yapılır? 5 Püf Nokta!

eTaşın ile Taşınma

Taşınma süreci yorucu olması bakımından 3 aşamaya ayrılıyor diyebiliriz; toplanmak, yeni evi temizlemek ve yerleşmek. Aslında en zor kısmı olan temizlik aşamasının püf noktaları ile işinizi kolaylaştırmak da mümkün.

Malzemeleri Hazırlayın

Temizlik Malzemeleri

Yeni taşınacağınız yerde temizlik yapmak için gereken malzemeleri önceden hazırlamanızda fayda var. Hatta bu alışverişi yeni evinize yakın bir yerden yapmak size zaman da kazandıracaktır. İlk temizlikte biraz fazlaca toz olacağı için birkaç tane bez götürmeniz de daha iyi olacaktır. Özellikle de mikrofiber bezler tozu toplamakta size daha fazla yardımcı olacaktır.

Yeni Evi Tümüyle Boşaltın

Bazen taşınacağınız evlerde eski sahiplerin ya da kiracıların bıraktığı eşyalar olabilir. Temizliğe başlamadan önce bunları çıkarmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle de mobilya bazında büyük eşyaları atmak zorundaysanız belediyeyi arayarak bu eşyaları atacağınızı bildirmeniz gerektiği için ilk olarak buradan başlayabilirsiniz.

Önce Kabasını Almak

Temizlik Malzemeleri

Özellikle de uzun süredir boş olan bir daireye giriyorsanız ince toz çok fazla birikmiş olacaktır. Bu sebeple de ilk önce kabaca bir temizlik yapmak ve her yere uçuşacak olan tozları temizlemelisiniz. Bunu yapmak, eşyaların taşınması ve kolilerin yeni dairenize ya da iş yerinize gelmesi sırasındaki süreklilik hareketlilik sırasında tozların daha fazla yayılmasını da engelleyecektir.

Camlardan Başlayın

Toz yalnızca yerde olmayacaktır. Kornişlerden camlara, pervazlara kadar her yerin toz içinde olabileceğini unutmayın. Eğer önce kornişleri, sonra camları ve pervazları temizlerseniz buralarda birikmiş olan tozlar yere dökülecektir. Yine camları silerken sıçrayacak ya da damlayacak olan su damlalarının temiz bir yüzeye gelmesini engellemiş olursunuz.

Başlayacağınız Odayı Seçin

Her yaşam düzeninde farklı bir alan öncelikli olabilir. Örneğin; homeoffice çalışıyorsanız ve bir an önce iş düzeninizi oluşturmanız gerekiyorsa ilk önce ofis olarak kullanacağınız odadan başlamalısınız. Böylece o odada eşyalarınızı hemen yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte mutfak ve banyo da değişmez öncelikler arasındadır. Aynı gün içinde yerleşecek olsanız dahi mutfak araç ve gereçleriniz ile banyoyu kullanmanız gerekecektir. Bu yüzden buraların da yerleşmekte önceliği olduğunu düşünerek bu alanları temizlemeyi geciktirmemelisiniz.

Temizlik

Taşındıktan sonra da bir temizlik ihtiyacı doğacaktır. Bunu da düşünerek sizinle yapmanız gerekenler paylaştık. Bununla birlikte eğer temizlik için vaktiniz yoksa ya da profesyonel bir destek almak istiyorsanız eTaşın’da bulabileceğiniz onlarca temizlik firması arasından bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bununla beraber taşındıktan sonra yapacaklarınızı sizin için özetlediğimiz yazımızı da incelemenizi öneririz.

 

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonFiyat Teklifi Al