Ana SayfaETaşın ŞehirdeBursa'da Yaşamak İsteyenler İçin En İyi Semtler

Bursa’da Yaşamak İsteyenler İçin En İyi Semtler

Türkiye’nin en büyük ve endüstriyel açıdan en gelişmiş şehirlerinden biri olan Bursa, son zamanlarda oldukça popülerdir. Özellikle Taşınmak için En Uygun Bursa İlçeleri, eşsiz eğitim, ticaret, sağlık ve sanat hizmetleri ile her yıl binlerce göçmen almaktadır. Bursa, diğer büyük şehirlerle rahat ulaşımı ve gelişmiş sanayisi nedeniyle büyük ilgi görmüştür. Sağladığı istihdam olanakları nedeniyle eve teslim hizmetine en çok ihtiyaç duyan illerin başında geliyor.

Eğitim, iş veya sağlık nedenleriyle Bursa’ya taşınmaya karar verdiniz, ancak taşınmak için en uygun Bursa bölgelerinin hangileri olduğunu bilmiyor musunuz? Yazımızda Bursa ilçesi ve özellikleri hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Bursa’ya taşınma nedeninize göre hangi Bursa bölgesinin sizin için en uygun olduğuna yazımızı okuyarak karar verebilirsiniz. Hazırsanız Bursa semtinin detaylı incelemesine birlikte başlayabiliriz.

Taşınmak İçin En Uygun Bursa İlçeleri Hangileridir?

Taşınmak için en uygun Bursa İlçeleri, birbirinden farklı yapılara sahiptir. Bursa, Türkiye’nin en organize sanayi bölgelerine sahip illerinden biridir ve Uludağ Üniversitesi gibi eğitim alanında söz sahibi bir üniversiteye sahiptir. Bursa, eve teslim hizmetlerinde en büyük ve en önemli pazarlardan biridir. Çünkü iş ve eğitim olanaklarının yanı sıra askerlik, memur, doktor ve öğretmen gibi meslek grupları da orada yaşamaktadır. Dolayısıyla hangi meslek grubundan olursanız olun; evinizi Bursa’ya taşımak için çok farklı nedenleriniz olabilir. İşte Bursa ilçesi farklı özellikleri ve detaylarıyla öne çıkıyor.

Bursa Nilüfer İlçesi

Nilüfer, Bursa’nın üç önemli merkezi olan ve en revaçta ilçesinden biridir. Sanayileşmenin hızla artması ve Bursa’nın batıya doğru genişlemesi nedeniyle Nilüfer ilçesindeki birçok yeni bölge son yıllarda büyük gelişme göstermiştir. Bu önemli gelişim sürecinden geçmesinin en önemli nedeni Ertuğrul, Batıkent, Altınşehir, Özlüce, Yüzüncü Yıl ve Görükle merkezlerinin ve yatırımlarının ortaya çıkması ve bu alanlardaki yapılan büyük yatırımlardır. Bölgede sadece bir adet organize sanayi bölgesi ve boş yerleşim alanı bulunmaktadır.

Görükle, Yüzüncü Yıl ve Batıkent merkezlerinde insanların yemek yiyebileceği, oturabileceği ve sohbet edebileceği çok sayıda kafe ve restoranın bulunduğu uzun sokaklar bulunmaktadır. Ayrıca Nilüfer özel okullar, çocuk yuvaları ve diğer eğitim hizmetleri de tamamen işlevsel ve kalitelidir.

Nilüfer Mahallesi’nde yeni semtlerin yanı sıra Beşevler, Ataevler ve İhsaniye gibi tarihi merkezler de bulunuyor. Bu alanlarda toplu konut ve özel konut projeleri yaygın olup, bu alanlar sosyal yaşam açısından oldukça gelişmiş ve elit alanlardır.

Bursa Osmangazi İlçesi

Osmangazi ilçesi Bursa’nın merkezinde yer alan önemli bir ilçedir. Aynı zamanda Bursa’nın en kalabalık ilçesidir. Ayrıca Bursa’nın en tarihi cadde ve caddelerinin bulunduğu Osman Gazi semti, kısaca Bursa’nın merkezi olarak anılır. Bursa’nın merkezine yakın olmak istiyorsanız, Bursa’da eve teslim hizmeti alma nedenleriniz doğrultusunda Setbaşı, Döküm ve Altıparmak gibi merkezlerde yaşamak sizin için en uygun seçim olacaktır.

Osmangazi ilçesi, Kapalıçarşı, Ulu Camii ve heykeltıraş gibi önemli merkezlere ev sahipliği yapmakta ve bu merkezlere yerli ve yabancı çok sayıda turist akın etmektedir. Ayrıca Osmangazi ilçesine bağlı Tophane mevkiinde bulunan seyir keyfi için çok özel bir merkezdir. Sonuç olarak, merkezi bir merkezde kalmak ve tarihle iç içe olmak istiyorsanız, Osmangazi semti dışında Bursa’da bu özellikleri yan yana bulmanız pek mümkün değil.

Öncelikle Demirkapı, Kocanaip, Muradiye, Hamzabey, Çekirge gibi merkezler Bursa’nın en eski yerleşimleri arasında yer almakta ve Bursa’nın tarihi dokusuna uyum sağlamak için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Ayrıca Altıparmak ve Maksem alanları, tarihi dokuyu tam anlamıyla yaşamanıza ve çeşitli sosyal hizmetlere kolayca erişmenize olanak tanır.

Bursa Yıldırım İlçesi

Taşınmak için en uygun Bursa ilçeleri içerisinde en uygun olan ilçelerden biri de Yıldırım ilçesidir. Osmangazi ve Nilüfer ilçeleri gibi Yıldırım ilçesi de Bursa’nın en önemli merkez ilçelerinden biridir. Adını Osmanlı İmparatorluğu’nun dördüncü padişahı Yıldırım Bayezid’den alan bu özel alan, tarihi ve geleneksel üslubuyla Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Demirtaş, Kestel ve Gürsu sanayi bölgelerine yakınlığı nedeniyle Bursa’da çok önemli bir merkez olup, bölgede çok sayıda yerleşim merkezi bulunmaktadır.

Nilüfer Mahallesi ve Osman Gazi Mahallesi ile karşılaştırıldığında, bu bölgedeki topluluk yapısı daha çok mahalle olma eğilimindedir ve kardeşlik daha yakındır. Şükraniye, Mesken, Yeşilyayla ve Eğitim gibi topluluklar çok eski ve yerel topluluklarda en güçlü kültürel deneyime sahip merkezlerdir. Özellikle de Altevin’in yoğun nüfuslu merkezi olan Yıldırım semtindedir.

Bursa sanayisinin hızlı gelişimi ile kurulan sanayi bölgesi otomatik olarak kendi yaşam alanını oluşturmaktadır. Gürsu’daki sanayi bölgesi için inşaat firmaları bölge insanına uygun projeler üretmektedir. Aynı şekilde inşaat firması da Nilüfer’in uzak sanayi bölgesi için yeni yaşam alanı projeleri geliştirmeye devam ediyor.

İş yeri de yaşam alanını belirlemede en önemli faktör haline gelmiştir. Kısacası, taşınmak için bir Bursa bölgesi seçerken ulaşım, eğitim, sağlık imkanları gibi birçok önemli faktörü değerlendirmeniz ve bu tercihlere göre seçimler yapmanız gerekiyor.

eTasin İle Güvenle Taşının

Taşınmak için en uygun Bursa ilçeleri içerisinden birini tercih ettiğinizde doğru kararınızın her zaman arkasındayız. Evden eve taşıma konusunda en önemli etkenlerden biri güvendir. Bu nedenle, en iyi fiyata en kaliteli hizmeti garanti etme hakkınız vardır. eTasin’in profesyonel taşıma ekibi, eşyalarınıza zarar vermeden hızlı ve güvenli bir şekilde taşınma imkanı sunar. eTasin, büyük eşyalarınızı (büyük ve geniş koltuklar, masalar, dolaplar vb.) demonte eder, paketler ve yeni evinize kurar.

eTasin, beyaz eşyalarınızı teslim etmek, demonte etmek, paketlemek ve yeni eviniz kurulduğunda çalışır vaziyette size teslim etmek için en uygun fiyatı garanti eder. Ayrıca yılların verdiği tecrübe ve güvenle dolu küçük mutfağınızı veya dekorasyonlarınızı yeni evinize getirecektir. eTasin, fiyatına dahil olan tüm bu hizmetleri de sağlamaktadır. Taşınma öncesi belirlenen fiyat dışında herhangi bir ek ücret talep edilmeyecektir.

İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Yorum
İsminizi girin

İlginizi Çekebilir

Fiyat Teklifi Al