Ana sayfa » Taşınma Önerileri » Taşınma Öncesi Yapmanız Gereken 5 Şey

Taşınma Öncesi Yapmanız Gereken 5 Şey

Taşınma Tavsiyeleri

Hayatımız boyunca bazen maddi açıdan, bazen evlilik gibi durumlarda, bazen de tayin gibi zorunluluklardan ötürü taşınmamız gerekebilmektedir. Taşınma, bir hayli zor ve meşakkatli bir süreçtir. Evden eve nakliyat süreci hakkında, taşınma önerileri ile ilgili siz değerli okuyucularımızı bilgilendirdiğimiz yazımızı sizlerin beğenisine sunmaktayız.

1- İhtiyaçlarınızı Belirleyerek Başlayın

Evden eve nakliyat konusu, içinde bir birçok değişkeni barındıran komplike bir süreçtir. Yalnızca eşyalarınızı özenle paketleyip kolilediğiniz, taşınacağınız evin temizliğini yaptığınız bir husus değildir. Bu konuda;

 • paketleme,
 • temizlik,
 • parça demontajı ve montajı,
 • cihaz kurulumu,
 • temizlik,
 • eşyaları yerleştirme

gibi birçok parametre işin içine girmektedir. Tüm bu işler için vaktiniz olmayabilir ya da bir kısmı için vaktiniz olabilir. Vaktiniz olduğunda bile bu işlerin hepsi ile ilgilenmek sizin için oldukça zor olabilir. Bu noktada ise atacağınız en önemli adım, ihtiyaçlarınızı belirlemek olacaktır. İhtiyacınıza göre;

 • evinizdeki tüm eşyalar özenle paketlenebilir,
 • parçaların demontajı yapılabilir,
 • çamaşır makinesi gibi teknolojik aletlerin sökülme işlemi gerçekleştirilebilir,
 • daha sonrasında ise eşyalarınız yetkin servis sağlayıcıları ile yeni adresinize taşınabilir,
 • demontajı yapılan parçaların montajı ile teknolojik aletlerin kurulumu yapılabilir,
 • çilingir hizmeti sağlanabilir,
 • eşyalarınız aynı alındığı şekilde yerleştirilebilir,
 • temizlik hizmeti alınabilir.

En önemlisi, tüm bu işlemler sırasında eşyalarınız sigortalanmaktadır. Bu sayede  evden eve anahtar teslim nakliye hizmeti ile zahmetsizce taşınabileceksiniz. Hızlı, kolay ve güvenilir hizmetin tek adresi eTaşın ile tüm bu süreçler sizin adınıza profesyonel bir şekilde yönetilmektedir. Ayrıca sizlerin memnuniyeti ön planda tutularak sorunsuz bir taşınma hizmeti sağlanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Profesyonel Evdeneve Nakliyeci Hizmeti

2- Erkenden Hazırlıklara Başlayın

Taşınma işlemlerini zorlaştıran en önemli konuların başında, hazırlıkları son günlere bırakma alışkanlığımız başımıza büyük dertler açmaktadır. Stresli ve zorlu olan bu süreci, son günlere kalmanın yarattığı baskı ile daha büyük zorluklar yaşamak zorunda kalırız. Sizlere verebileceğimiz en önemli tavsiye, üstünüzden üşengeçliğinizi atın ve hemen işe koyulmaya başlayın! Çünkü her geçen gün biraz daha stres ve baskı ile karşı karşıya kalacaksınız.

Sizlere önerimiz 1 ay öncesinden hazırlıklara başlamanız olacaktır. Bunun için ilk adım olarak evden eve nakliye hizmeti sunan firmaları araştırabilir, hangi firma ile çalışacağınıza karar verebilirsiniz. “Çok fazla firma var, ben hangisine güveneceğimi nereden bilebilirim?” dediğinizi duyar gibiyiz. Merak etmeyin, bizlerle iletişime geçin; 3 adımda kolayca taşınmanın keyfini çıkarın. Bu 3 adım ile;

 • önce taşınma bilgilerinizi girin,
 • almak istediğiniz ek hizmetleri seçin,
 • fiyatınızı görün ve taşınma talebinizi onaylayın.

Abrakadabra! eTaşın ile hızlı ve kolay bir şekilde taşının.

3- Taahhütlerinizi Yeni Adresinize Taşıyın

Yeni hayatınıza merhaba demeden önce, tüm taahhütlerinizi yeni adresinize taşımanız yerinde bir karar olacaktır. Çünkü taşındıktan sonra, bu işlemler için uğraşmak size ekstra bir yük gibi gelecektir. Size tavsiyemiz, yeni evinize taşınmadan önce tüm faturalarınızı, televizyon, telefon ve internet aboneliklerinizi yeni adresinize taşıyın. Böylece hem boşalttığınız eve sizden sonra taşınan kişi sizin taahhütünüze ilişkin hizmeti kullanmasına engel olabilir hem de taşınma ile birlikte tüm bu detay işlemleri de aradan çıkarmış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Anahtar Teslim Tutanağı Nedir? Anahtar Teslim Tutanağı Örnekleri

4- Aile Hekiminizi Değiştirin

Biliyoruz, yıllarca tüm sağlık sorunlarınızda ilk gittiğiniz kişi olan aile hekiminizi değiştirmek sizler için zor! Çünkü aile hekiminiz, yıllar boyunca sizleri tanıyan, teşhisine güvendiğiniz ve kendinizi emanet ettiğiniz yegane kişi olmuştur. Bu sebeple başka bir doktora karşı güven duygusunu tekrardan kazanabilmek, zaman isteyen bir süreçtir. Ancak bilmelisiniz ki, İstanbul gibi büyük ve kalabalık şehirlerde yaşıyorsanız, hastalığınız söz konusu olduğunda sağlık ocağına ulaşabilmek, trafik sebebiyle oldukça zaman alacaktır. Bu sebeple yeni adresinize en yakın sağlık ocağına bağlı aile hekimine kaydınızı aldırmak, en mantıklı adımlardan biri olacaktır.

5- Kullanmadığınız Eşya ve Kıyafetlerinizi İhtiyaç Sahipleri ile Buluşturun

Hangi birimizin evinde, kıyıda köşede kullanmadığı onlarca kazak, gömlek, pantolon yoktur ki? Hele ki bir hevesle aldığımız o güzelim biblolar, çerçeveler yok mu? Bir de o çeyiz diye alınan, misafir bile geldiğinde çıkarmaya kıyamadığımız o porselen takımı yok mu? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Ama maalesef çoğu kişi, bu kullanmadığı eşyasını ve kıyafetlerini bir kenarda çürümeye yüz tutmuş bir şekilde evinde barındırmaya devam etmektedir.

Evden eve nakliyat zaten zor bir süreç, bir de gereksiz ve kullanmadığımız eşyaları taşımamızın ne mantığı var ki? Sizler de kullanmadığınız eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturabilir, bu sayede taşınırken yaşayacağınız zorluk ve karmaşayı minimuma indirebilirsiniz.

Bugün sizlere “Taşınmadan Önce Yapmanız Gereken 5 Şey” den bahsetmeye çalıştık. Ümit ediyoruz ki sizler için oldukça faydalı bir yazı olmuştur. Sizler de merak ettikleriniz için eTaşın web sitesini inceleyebilir, soru ve görüşleriniz için eTaşın ile iletişim kurabilirsiniz. Bizleri takipte kalın!

İlginizi çekebilir: Evden Eve Nakliye Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonFiyat Teklifi Al