Parça Eşya Taşıma Nedir?

Evden eve nakliye taşımacılığından başka birden fazla eşyanın şehir içinde ya da şehir dışında taşınması işlemine parça eşya taşıma denmektedir. Başka bir isim olarak parsiyel taşımacılık da denmektedir. Parçalı eşya taşımadaki amaç kendi aracınız ile taşıyamayacağınız kadar büyük malzemelerin taşınmasını sağlamaktır. Eşyalarınızın bir kısmını kendiniz götürebilirsiniz ama geriye kalan üç beş parça kaldı ise bunlar için maliyette bulunmak istemezsiniz. Bundan dolayı taşınacak eşyaların bütünü arabanıza sığmıyor ise o zaman parça eşya taşıyan bir firma ile anlaşıp eşyalarınızın tamamını tek seferde götürmek daha mantıklı bir iş olacaktır.

Parça eşya taşıma genel olarak öğrenci evlerine ya da tatil beldelerinde bulunan yazlıklara taşıma yapmaktadır. Eşyalar sıkı bir şekilde ambalajlandıktan sonra teslim alınmaktadır. Yani evden eve taşımacılıkta olduğu gibi kendileri ambalajlamamaktadır. Tabi bazı firmalar yalnızca taşıma işlemi bazlı çalışmamaktadır yine eşyaları paketleyip taşıyıp tekrar açıp kurma hizmeti veren firmalarda bulunmaktadır. Bu sizin isteğinizle alakalı bir durum olacaktır. Taşınacak olan eşya belirlendikten sonra nakliye ücreti de taşınacak olan eşyaya göre belirlenmektedir. Genel anlamda ekonomiktir.

Parça Eşya Taşımanın Avantajları Nelerdir?

Parça eşya taşımanın avantajları;

  • Belki de en büyük avantajı olan pek çok kişinin eşyalarını aynı araç ile aynı noktaya götürmesinden kaynaklı düşük maliyet sağlamaktadır.
  • Kısa mesafeli yani şehir içi taşımalarda bile maliyet kendini belli eder. Ama asıl kendini belli ettiği yer şehir dışı taşımadır.
  • Parça eşya taşıması isteyerek kendi arabanızın akaryakıt probleminden kurtulmuş gideceğiniz yere kadar da yol masrafı ya da yol eziyeti çekmemiş olacaksınız.
  • Zamandan tasarruf kazandırmaktadır.
  • Eşya taşıma da problem yaşayabilirsiniz bu problemde gününüzü mahvedebilir. Bundan dolayı işi bilen kişiler tarafından yaptırmak sizin huzurunuz için avantaj sağlayacaktır.
  • Tabi huzurun yanı sıra profesyonel kişiler eşliğinde yapılan eşya taşıması da oldukça büyük bir avantajdır. 

Son madde üzerinde konuşmak gerekirse her eşyanın farklı taşıma tekniği bulunmaktadır. Bunu herkesin bilmesi pek olası değildir. Mesela buz dolabı dik taşınmalıdır. Eğer dik taşınmazsa kendi zarar görebilir ya da başka eşyalara zarar verebilir. Bunu bilen kişiler eşyalarınızı taşıdığında eşyalarınıza herhangi bir zarar gelmemiş olacaktır.

Parça Eşya Taşıma Nasıl Yapılıyor?

Parça eşya taşıma 2 şekilde yapılmaktadır. Şehir içi taşıma ve şehir dışı taşıma. Şehir içi taşıma da müşterilerin bir ya da birkaç gün önce firma ile konuşması gerekiyor. Taşınacak olan parça eşyalar hakkında bilgi vermesi gerekiyor. Eşyaların miktarları, ebatları, ağırlıkları firma tarafından bilinmeli. Eşyalarınız için sökme ve tekrar montaj etme işlemi istiyorsanız bunu da firmaya yine belirtmeniz gerekmektedir. Taşınacak olan eşyaların kaçıncı katta olduğunu ya da kaçıncı kata yerleşeceğini söylemeniz gerekmektedir.

Daha sonra firma güzergah bilgisi ve eşya bilgilerini alıyor. Araçlar evlere gidiyor. Gün içerisinde istenilen teslimatlar yapılıyor ve parça eşya taşıma işlemi tamamlanmış oluyor.

Şehirler Arası Parça Eşya Taşıma Nasıl Yapılıyor?

Şehir içinde gerçekleştirilen parça eşya taşıma işlemi genel olarak bütün şehirlerde aynıdır. Bu taşıma yöntemi için farklı bir metot ya da geliştirilebilecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Şehirler arası parça eşya taşımacılığında durum bu şekilde değildir. Bunun en büyük nedeni ise şehirler arası taşımacılığın farklı güzergahlardan gitmesi ve kullanılan araçların farklı boya ve farklı tipe sahip olmasıdır. Farklı tiplerde şehirler arası taşımacılıktan bahsedelim;

  1. İki şehir arasında belirli iki ilçe arası eşya taşımanız gerekmektedir. Firmalar sizden eşyaları onlara götürmenizi isteyebilir ve varacağınız noktada da bıraktıkları yerde teslim almanızı isteyebilir. Yani evlere gelip gitmez. Kendi güzergahında ilerler.
  2. Bulunduğunuz adresten eşyaları alır, gideceğiniz adrese eşyalarını teslimat eder. Yani evden ve taşımacılık yapar. Müşteri güzergahında ilerler.
  3. Bulunduğunuz adresten eşyalarınızı alır gideceğiniz adrese eşyalarınızı bırakır ama yolda başka şehirlere de uğrayıp oradan da eşya alabilir ya da bırakabilir. Bu da zaman ile alakalı problem oluşturabilir.

Şehirler arası parça eşya taşıma şekilleri bu tiplerdedir. Şehir içi ile en büyük farkı budur.

Eşyaların Paketlenmesini – Yüklemesini Parça Eşya Taşımasında Kim Yapıyor?

Seçtiğiniz firma ile alakalıdır bu durum. Firma ile konuşup eşyaları kimin paketleyip yükleyeceğini belirleyebilirsiniz. Eşya paketleyip yükleme işlemini siz de yapabilirsiniz. Eşyaları paketlemek için gerekli olan paketleme malzemesine ve ambalajlama malzemesine sahip değilseniz eşya taşıması yapacak olan firma ile görüşüp bu işi oradan alabilirsiniz ya da direkt firmanın çalışanlarına yaptırabilirsiniz. Eşyalarınızı sizin paketlemeniz ve yüklemeniz maddi açıdan direkt bir etki oluşturur. Daha uygun bir fiyat karşınıza çıkar. Ama firma ile görüşüp elemanlarının taşıma ve paketleme yapmasını isterseniz bu durum vereceğiniz miktarı arttıracaktır.  Genel olarak bu tür eşyalar iyi bir şekilde sarılmalı ve yüklenmelidir. Bundan dolayı firmada bilen kişilerin yapması eşyalarınız için iyi olacaktır.

Neden Parça Eşya Taşımayı Tercih Etmeliyim?

Bu hizmet tek parça eşya taşıma ya da birkaç tane eşya taşıma için biçilmiş kaftandadır. Yapılan işleme bakıldığında hem ekonomik olması ile hem de pratik olması ile kesinlikle tercih edilmesi gereken bir hizmettir. Zaten bu hizmetten başka bir hizmet eşya azlığı ile mantıklı olmamaktadır.

Eğer eşyanız çoksa bu durumda tercih etmeniz gereken evden eve nakliyat hizmeti olacaktır. Tek seferde bütün eviniz toplanacak paketlenecek ve yüklenecektir. Sizin için bir araç gelecek o araç yalnızca sizin eşyalarınızı taşıyacak daha sonra da gideceğiniz adrese götürecektir. Götürülen adrese bütün eşyaları yerleştirip montajlamasını gerçekleştirip temizliği yaptıktan sonra adresten ayrılacaktır.  

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonFiyat Teklifi Al