Ankara’daki Merkezi Semtler

Farklı şehirlerin ulaşım kapsamı da farklıdır. Ulaşım imkanı bir şehir için oldukça önemli bir kriterdir. Sebebi ise genel yaşam maratonluğu olarak söylenebilir. Büyük şehirlerin ulaşım sorunu daha fazla olmaktadır. Ankara ise bu durumda oldukça önemli şehirler arasına girmektedir. Ankara ‘nın yoğunluğu içerisinde ulaşım kolaylığı oldukça lüks bir durumdur. Bu konuda ulaşım kolaylığından ziyade avantaj olarak görülebilecek bazı semtler bulunmaktadır. Yani 3 saatlik gidilecek yolu ulaşım avantajı ile 1 saate ya da 2 saate düşürebilen yerler vardır.  Avantaj olarak bahsedilen durum budur. Ankara ‘nın ulaşımı en avantajlı üç semti bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kızılay
  • Sıhhiye
  • Ulus

Olarak belirlenmiştir.

Ulaşım Açısından En Merkezi Yerler Kızılay Sıhhiye Ve Ulus

Ankara içerisinde alışveriş, sanat, sağlık, eğitim, spor gibi önemli alanlarda ev sahipliği yapan merkezler Kızılay, Sıhhiye ve Ulus semtleri olarak bilinmektedir. Bu özellikleri ile ön plana çıkan semtlerin etkinliklerinin kapsamlılığı ile doğru orantılı olarak ulaşımı da kolay bir hale gelmiştir. Ulaşım kabalıktır. Çünkü Ankara en kalabalık ikinci şehir olarak bilinmektedir. Fakat kısa sürebilecek yani avantaj kapsamına girecek yerler de burasıdır.

Kızılay, Sıhhiye ve Ulus semtleri geniş etkinliklere ev sahipliği yaptığından dolayı ulaşım imkanları da gelişmiştir. Çevre semtlerde yalnızca dolmuş seferleri verilirken burada bulunan imkanlar daha farklıdır. Ayrıca ulaşım imkanları belirli bir saat içermemektedir. Her zaman aktif bir şekilde hizmet vermektedir.

Kızılay Sıhhiye Ve Ulus Semtlerinin Dezavantajı Nedir?

Merkezi konumları gereğinde ulaşımı oldukça avantajlıdır demiştik. Peki bu semtlerin herhangi bir dezavantajı var mı, diye sorarsanız cevap evet olacaktır. Barındırdığı kötü özelliği semtler içerisinde bulunan gayrimenkul fiyatların başka Ankara semtleri ile karşılaştırılması sonucunda fiyat bazında daha yüksek olmasıdır. Başkentte bulunan merkezi semtlerde nadir olarak uygun bir fiyat bulabilirsiniz. Satılık gayrimenkuller içinde yine aynı durumlar söz konusudur. Fakat şunu da unutmamalısınız ki bu semtler ile her şeye anında ulaşabilecek durumda olacaksınız. Ulaşım avantajı düşünürseniz Kızılay, Sıhhiye ve ulus eviniz olacaktır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonFiyat Teklifi Al