Ana SayfaYapışkan İçerikİstanbul’dan Küçük Şehre Taşınmak İçin Etkili Sebepler

İstanbul’dan Küçük Şehre Taşınmak İçin Etkili Sebepler

İstanbul taşınmak için çoğu kişinin tercih etmediği çoğu kişinin ise yerleşmek ve ziyaret etmek istediği bir şehir. İçinde bulundurduğu kültürel ve doğal güzelliklerle herkesi büyülüyor. Ancak yaşamak konusunda çoğu kişiyi iten sebepleri var. Bu yazımızda neden İstanbul’dan küçük bir şehre taşınmak istenmesinin sebeplerini sıralayacağız.

Gürültü Kirliliği

İstanbul kalabalık bir şehir olduğu için hem arabaların fazla olması sebebiyle korna sesleri hem de yapılan inşaatların gürültüsü oldukça can sıkıcı bir hal almış durumdadır. Fazla nüfusun gerekliliği kentleşme, her geçen gün gürültü kirliliğine katkı sağlıyor. Konut projeleri ve trafiğin gürültüsü birleştikten sonra tüm gün bu gürültünün etkisi azaltmadan devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alo 181 gürültü için gelen başvuruların 23%’ü İstanbul’dan geliyor. Bu oranla İstanbul birinci sırada yerini alıyor. İstanbul, ikinci sırada bulunan İzmir’den 3 kat daha fazla gürültü şikâyeti alıyor. Gürültü kirliliği İstanbul’dan taşınmak için en büyük sebeplerden biri. 

Trafik

Birçok kişinin korkulu rüyası trafik, İstanbul’dan taşınmak için en önemli nedenlerden bir diğeri. Vaktinizin çoğunu alan trafik sorunu birçok şeyden feragat etmenize neden oluyor. Sadece ana yollarda değil birçok ara sokakta bile trafik problemiyle karşılaşılmaktadır. Yapılacak olan her iş trafik problemine göre yapılmakta. İşe giderken trafik, dönerken trafik, yağmur yağdığı zaman trafik, kar yağdığı zaman trafik, yol çalışması olduğunda trafik, kaza oldu trafik kısaca en büyük problemlerin başında trafik birinci sırada gelmektedir. Sizde bundan sıkıldıysanız küçük ve sakin şehirler cezbedici görünmeye başlıyor.

Yeşil Alanlar

Şehri ele geçiren gri beton yığınları, İstanbul’da ikamet edenleri oksijen dolu havadan mahrum bırakıyor. Dinlenmek ve kafa dağıtmak amacıyla gidilebilecek yeşil alanların az olması nedeniyle gidilen mesire alanlarının dolduğunu ve yer olmadığı görüldüğünde yapılan tüm planlar iptal edilebiliyor. İstanbul’da yapacağınız her etkinliği çok iyi planlayıp erkenden gidip yerinizi almanız gerekiyor. Kısaca trafik ve yeşil alan için her şeyi en ince ayrıntısına ve saatine göre planlayıp çıkarsanız gününüzün daha stressiz geçmesi olası. Dünya başkentleri ile kıyasladığımızda İstanbul’da çok sınırlı bir yeşil alan görülmektedir.

Toplu Taşıma

İstanbul’un nüfusu bilindiği üzere çok fazla ve bu yüzden arabası olsun olmasın çoğu kişi toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Hal böyle olunca her yer tıklım tıklım oluyor. Bu durum iğne atsan yere düşmez cümlesini tam olarak karşılıyor. Sadece toplu taşıma değil, duraklara giderken bile insan trafiği yaşamak mümkün. Her saat faal olan İstanbul’da oradan oraya koşturan insanlar karşınıza çıkacak. Ayrıca küçük şehirlerde yaşayanlar için İstanbul toplu taşıma imkanları, İstanbul’a taşınmak için olumlu bir neden olabilir. Fakat insan nüfusun fazla olması bu imkanları görünmez hale getirebiliyor.

Deprem Riski

Ülkemiz genel olarak fay hatları üzerinde bulunduğu için İstanbul’da fay hatlarının geçtiği şehirlerden bir tanesi. Özellikle 1999 depreminden önce yapılan çoğu yapı deprem riski gözetilerek yapılmadığı için çoğu yapı riskli sınıfta yer almaktadır. Sizde İstanbul’dan taşınarak bu risklerden uzaklaşabilirsiniz.

İstanbul’dan taşınmak veya taşınmamak, tercihiniz ne olursa olsun profesyonel bir nakliye şirketi ile anlaşmak ile işe başlayın. İşte bu noktada eTaşın Anahtar Teslim Taşımacılık imkanı ile yanınızda. İster Anadolu yakasından evden eve nakliyat ihtiyacınız için, ister Avrupa yakasından evden eve nakliyat hizmeti için, ister şehirlerler arası nakliyat hizmeti için eTaşın yanınızda. İçinden çıkılmayacak sorunlardan ve stresten eTaşın’ı tercih ederek kurtulun!

İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Yorum
İsminizi girin

İlginizi Çekebilir

Fiyat Teklifi Al